Tercüme Hizmetleri

Tercüme Hizmetleri

Tercüme Hizmetleri

Tercüme Hizmetleri, sizlere daha kaliteli ve profesyonel çeviri hizmetlerimizle ve Kalite sistem tecrübelerimiz ile sizlerin bu konuda ki Tercüme ve çeviri açığını sizler ile kapatıyoruz.

1-İngilizce Çeviri –  Tercüme

Çince’den sonra en çok konuşulan ikinci dil olan İngilizce dünyada en fazla bölgeye yayılmış dil olarak ön plana çıkmaktadır ve bu yüzdende türkçe – ingilizce çeviri,ingilizce tercüme,ingilizce çevirmen,ingilizce çeviri ihtiyacı vardır

İngilizce, tüm kıtalar da konuşulmakta ve 54 ülkede resmi dil statüsünde bulunmaktadır.Bu yüzden de İngilizce tercüme ve acil tercüme yapanlara çok İhtiyaç vardır.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Arap Krallığın etkisi ile artan bir popülariteye sahip olan İngilizce, yüzlerce ülkenin eğitim sisteminde ve Okullarda ki müfredatlarda yer almaktadır.

İngilizce bilişim sektöründe oldukça önemli bir dildir. Bu yüzden de Web sitesi çeviri diye adlandırılan çeviri dili oluşmuştur. çeviri online ,çeviri siteleri ve tercüme programları bunlardan bazılarıdır.

İnternet de yer alan bilgilerin çok büyük bir kısmı bu dilde yazılmıştır ve tercüme etmek için ise bedava çeviri yapan web siteleri veya da İstanbul tercüme bürolarını arayarak yardım istenmektedir.

Aynı zamanda ticaret ve finans alanı da dahil olmak üzere tüm sektörlerde en yaygın kullanılan dildir. İngilizce metin çeviri ve İngilizce makale çeviri yapan işletmelerin sayısı da git gide artmaktadır.

 

2- Almanca Çeviri- Tercüme 

Almanca dünya üzerinde yaklaşık 110 milyon insan tarafından konuşulmakta olduğu söyleniyor. Almanca 38 farklı ülkede konuşulur ve Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Lihtenştayn, Lüksemburg’da resmi dil statüsünde olan ülkelerdir.

Almanya gelişmiş ekonomisi ile Avrupa’nın ve dünyanın en önemli ülkelerinden biri olması sebebi ile almanca çeviri çok önemlidir. Otomotiv sektöründen, ilaç sektörüne kadar binlerce uluslararası firma Almanya’da bulunmaktadır.İş de bu sebep den dolayı da almanca tercüman,tercümanlık ve almanca ingilizce çeviri,almanca türkçe çeviri de bu yüzden önemlidir.

Türkiye’nin Başkenti Ankara olsa da İstanbul Önemli Merkez olması sebebi ile Ankara tercüme büroları yerini İstanbul tercüme Büroları almıştır.

Lokmancert Olarak İngilizce almanca çeviri ve Almanca Türkçe çeviri de Yapmaktayız.En iyi çeviri ve En hızlı Çeviri Yaparak İşletmenizin bir An önce yeni dünyaya Uyum sağlamaya Yardımcı oluruz.

Tercüme Hizmetleri

3-Rusça Çeviri – Tercüme

Rusça;Sırpça, Bulgarca, Lehçe ve Çekçe ile aynı Proto-Slav dillerinden türeyen Rusça, Doğu SlavDilleri grubunun bir üyesidir.

Birleşmiş Milletler (BM)’in resmi dillerinden biri olan Rusça, dünyada en çok konuşulan diller arasında 7. sırada yer alır.

Rusya’nın  yanı sıra Ukrayna, Kazakistan,Kırgızistan ve Belarus’da oldukça yaygın olarak konuşulmaktadır.Türkiye ile İhracat ve İthalat fazla olduğundan Rusçadan Türkçe’ye çeviri,Rusça çeviri ve Türkçe Rusça tercümanlar aranmaktadır.  Kiril alfabesi ile yazılan Rusça da  Latin alfabesi ile yazılara da rastlanır.

Türkçe ve Rusça arasında birtakım benzerlikler vardır. Fakat  farklılıkları da daha büyüktür. Rusça bir kelimenin, hemen hemen 10 farklı çekimi olabilir. Yani, bir kelime kullanıldığı yere göre farklı çekimlere uğrayabilir.Ticaret

Dilin somut ifadeler açısından fazlasıyla zengin olması, cümleleri sıralarken anlatımı kuvvetlendirmek için aynı kelimelerin tekrar edilmesi de hem Rusça öğrenimini, hem de Türkçe-Rusça tercümeleri zorlaştıran nedenlerdir.

Hepimizin bildiği üzere Türkiye, dünden bugüne bilimsel ve ticari alanlarda Rusya ile bir etkileşim halinde olmuştur. Günümüzde daha da büyük boyutlara ulaşan bu etkileşim, firmaların ve kurumların Rusça tercüme hizmetine duydukları ihtiyacı arttırmıştır.

Hatta iş ilanlarında Rusça tercüman arayan firmalar ve Rusça tercüman iş ilanları İstanbul arayan firma sayısı da artmıştır.

Artık hemen hemen tüm tercüme firması ve bürosu, diğer dünya dillerinin yanında müşterilerine Rusça tercüme hizmeti de sunmaktadır ve Rusça çevirmenlere de rastlanmaktadır.

4- Arapça Çeviri – Tercüme

Arapça Çeviri veya Tercüme hizmetlerimiz ile Irak, İran ve diğer Arap Ülkelerin de yapacağınız ticari ve diğer işlemleriniz için sizlere kaliteli çevirmenler ile doğru Ticari işlemlerinizi en kısa sürede yapmanızı sağlıyoruz.

Arap Ülkelerine ihraç edeceğiniz Ticari faaliyetleriniz de Lokmancert Danışmanlık olarak Hem gümrük ve Tercüman – Çeviri işlemlerinizi profesyonel şekilde yapıyoruz.

 

İletişim

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.