Rusça / Türkçe Çeviri

Rusça / Türkçe Çeviri

Rusça / Türkçe Çeviri

Rusça / Türkçe Çeviri , Sırpça, Bulgarca, Lehçe ve Çekçe ile aynı Proto-Slav dillerinden türeyen Rusça, Doğu Slav Dilleri grubunun bir üyesidir. Birleşmiş Milletler (BM)’in resmi dillerinden biri olan Rusça, dünyada en çok konuşulan diller arasında 7. sırada yer alır.

Rusça Dilinin Kullanıldığı Ülkeler

Rusya’nın  yanı sıra Ukrayna, Kazakistan,Kırgızistan ve Belarus’da oldukça yaygın olarak konuşulmaktadır.Türkiye ile İhracat ve İthalat fazla olduğundan Rusçadan Türkçe’ye çeviri,Rusça çeviri ve Türkçe – Rusça tercümanlar aranmaktadır.  Kiril alfabesi ile yazılan Rusça da  Latin alfabesi ile yazılara da rastlanır.

Rusça / Türkçe Çeviri

 

Türkçe ve Rus dili Arasındaki Benzerlikler 

Türkçe ve Rusça arasında birtakım benzerlikler vardır. Fakat  farklılıkları da daha büyüktür. Rusça bir kelimenin, hemen hemen 10 farklı çekimi olabilir. Yani, bir kelime kullanıldığı yere göre farklı çekimlere uğrayabilir.

Ticaret dilin somut ifadeler açısından fazlasıyla zengin olması, cümleleri sıralarken anlatımı kuvvetlendirmek için aynı kelimelerin tekrar edilmesi de hem Rusça öğrenimini, hem de Türkçe-Rusça tercümeleri zorlaştıran nedenlerdir.

Hepimizin bildiği üzere Türkiye, dünden bugüne bilimsel ve ticari alanlarda Rusya ile bir etkileşim halinde olmuştur. Günümüzde daha da büyük boyutlara ulaşan bu etkileşim, firmaların ve kurumların Rusça tercüme hizmetine duydukları ihtiyacı arttırmıştır.

Hatta iş ilanlarında Rusça tercüman arayan firmalar ve Rusça tercüman iş ilanları İstanbul arayan firma sayısı da artmıştır.

Artık hemen hemen tüm tercüme firması ve bürosu, diğer dünya dillerinin yanında müşterilerine Rusça tercüme hizmeti de sunmaktadır ve Rusça çevirmenlere de rastlanmaktadır.

Tercüme Hizmetleri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.