Patent Tescil

Patent Tescil

Patent Tescil

Patent Tescil Buluş, tarım dahil sanayideki herhangi bir teknik problemin çözümüdür. Türk Patent Enstitüsü buluşlarınızı ve patent hakkınızı korur.

Buluşlarınız bir ürüne veya yönteme ilişkin olabilir. Marka Patent Sorgulama yaparak patent araştırmanızı yapabilirsiniz.

Buluşların İnsan hayatında önemi çok büyüktür. Örneğin Avrupa Patent sayesinde European patent Office açılarak Avrupa’nın gelişmişlik düzeyini arttırmıştır. Bunlardan en önemlisi de günümüzün en önemli arama motoru olan Google Patents‘ dir.

 

Buluş Kavramı Nedir:

Buluş, tarım dahil sanayideki herhangi bir teknik problemin çözümüdür. Buluşlar bir ürüne veya usule ilişkin olabilir ve adı da marka patent‘dir.

 

 Patent Kavramı Nedir :

Patent , Buluş sahibinin buluş konusu ürünü veya usulü, belirli bir süre üretme, kullanma veya satma yetkisini veren belgedir.

* Bir buluş için buluş sahibine devlet tarafından verilen bir patent, buluş sahibinin izni olmadan başkalarının buluşu üretmesini, kullanmasını veya satmasını belirli bir süre boyunca engelleme hakkı verir ve böylece de hem maddi hem de manevi olarak kar sağlamış olur.

daha ayrıntılı bilgileri patent ofisimizden öğrenerek patent nasıl alınır konusunda detaylı patent bilgileri sunalım.

Eğer Buluşlara Patent Verilmeseydi Neler Olurdu ? 

Kanaatimizce buluşlar patentle korunmasaydı, bir buluş çıktıktan sonra yıllarca aynı ürünü kullanıyor olacak, kaliteli ürünler piyasaya çıkamayacak ve sanayi gelişemeyecek ve bilimsel araştırmalar gelişmemiş olacaktı.

 

İSO 9001 Belgesi İçin İletişime Geçiniz 0546 542 95 46

 

Türkiye Patent Enstitüsü 

Sayesinde ülkemizin daha fazla kazanmasının önü de açılmış oldu bu saya de.

*  Patentler alındıkları ülkeler için hak sahipliği doğurur ve milli hasılanın gelir hanesine yazılır.

* Türkiye’ye ithal etmesi durumunda, hak sahibine ithalatı durdurma hakkı verir.

* Etkili bir patent enstitüsü sistemi de , ülkemiz içinde ekonomik büyümeyi beraberinde getirebilir.

Patent sorgulama ve patent ücretleri hakkında da ofisimize çay içmeye bekleriz.

Patent, teknolojik literatürün bir parçasıdır. Patent ayrıca önemli bir teşvik aracı da sayılır. Örneğin Markasını bankalara teminat olarak gösteren buluş sahipleri bile vardır.

Patent Fabrikası  yöntemiyle Firmamız özel eğitimler düzenliyor ve sanayicilerimizin dünya rekabet ortamında sürekli yenilik yapabilecekleri sistemi firmalarında kuruyoruz.

 

Buluşunuzu ancak PATENT KORUR!

Buluşunuzu patent belgesi ile korumaz iseniz, korumasız olan buluşunuzu siz piyasada ürününüzü tanıtıp para kazanmaya başlamadan, taklitleri piyasada dolaşmaya başlar ve dolayısıyla buluş için harcadığınız paralar, günler belki de aylarca verdiğiniz emeğiniz boşa gidebilir.

O yüzden Online patent ve Marka tescili sorgulama yaparak emeğinizin karşılığını almanızı sağlayalım.

 Patent tescil

 

MARKA TESCİL SORGULAMA İÇİN ;  
HTTP://ONLİNE.TURKPATENT.GOV.TR/WEB/İNDEX.HTML

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.