Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki Yeterlilik Belgesi 

Mesleki yeterlilik belgesi ; mesleki eğitimini alarak ve mesleki yeterlilik belgesi yönetmeliği şartlarını da yerine getirip ardından ise yapılacak sınavlarda başarılı olan kişilere verilen belgeye denir. Mesleki yeterlilik belgesi kimlere verilir derseniz Sınavlarda ve Teorik sınavda başarılı olanlara verilir.

Türkiye şartlarında MYK belgesine verilen önem her geçen gün önemini arttırır. Firmamız ise MYK Belgesini en iyi şekilde yaparak birçok insanımızı mesleki yeterlilik belgesi almaya teşvik eder.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvuru Formu ?

MYK Belgesi Başvuru Formu İçin lütfen iletişime geçiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir Nasıl Alınır?

Lokmancert.com sitesi olarak mesleki yeterlilik belgesi veren firmalar için bizlere ulaşarak hizmet almanızı sağlarız.

MYK onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesini almak için  MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarında sınava girerek,mesleki yeterlilik belgesi alma için yapılacak  sınavların bütün oturumlarında başarılı olmak gerekir. Öncelikle mesleki yeterlilik belgesi alması gereken meslekler Hangisi için ise kuruluşa bilgilendirilmelidir.

MEB Onaylı Hijyen Belgesi Nereden Alınır 

İletişim

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır?

Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kuruluşlardan olan firmamızdan belge almak için 0546 542 95 46 Telefonu arayarak veya iso.lokmancert@gmail.com

Mesleki yeterlilik belgesi almak için mail adresimize mail atmanız yeterli olacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu

48 Meslekte MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunlu Hale Gelmiştir.

2017 yılı için meslek sayısının 115’e çıkarılması MYK’nın hedefleri arasında. Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliği 25 Mayıs 2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe koyuldu.

48 meslek dalında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmiştir. İşbu Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler bu mesleklerde çalıştırılmayacaktır.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Mesleki Yeterlilik Belgesi alacak meslekler den isteyenlerin ilk önce belge almak istedikleri mesleğe ait akredite yeterliliği olan kuruluşlara başvurulması gerekir.

Firmamız mesleki yeterlilik belgesi başvuru yapan bütün adaylara bu konuda yardımcı olmakta ve başvuruları da değerlendirmektedir. Yapılan Başvuru ardından, başvurusu değerlendirilen ve onaylanan adaylar hem teorik hem de uygulamalı olarak mesleki yeterlilik sınavına tabi tutulur.

Bu Sınavlarda Başarılı olan adaylara Mesleki Yeterlilik Belgesi verilir.

Nitelikli ve belgeli iş gücünün artarak önem kazandığı ve işverenin ise mesleki yeterlilik belgesi almamanın cezasının olduğu bildiği için nitelikli ve belgeli işçiler tercih ettiği bilinmektedir.

Mesleki yeterlilik belgesi eğitim süresi meslek belgesine göre değişir.

Özellikle son yıllarda yaşanan iş kazalarından sonra mesleki yeterlilik belgesi faydalarının önemi de artarak gereken önlemlerin alınmadığı ve işletmelerin de belgesiz işçi çalıştırıldığı tespit edilmiş ve buna yönelik denetimler daha da sıklaştırılmıştır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 25 Mayıs 2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu yasa ile birlik de Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişileri bu mesleklerde çalıştırılamayacağını bildirmiştir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi nereden alınır?

Kişiler Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterlikte yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarında teorik ve uygulamalı sınavlara girerek başarılı olmaları halinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanırlar. Mesleki yeterlilik belgesi başvuru formu için İletişime Geçiniz.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Yönetmeliği

MYK Yönetmeliğin amacı; ulusal mesleki yeterlilik sisteminin kurulması ve işletilmesi için; teknik ve mesleki alanlarda ulusal yeterliliklerin belirlenmesi, ulusal yeterlilik çerçevesinin oluşturulması, sınav ve belgelendirme esaslarının belirlenmesi, belgelendirme kuruluşları ile eğitim akreditasyon kuruluşlarının ulusal mesleki yeterlilik kapsamında yetkilendirilmesi ve eğitim ve öğretim kurumlarının akreditasyonuna ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

 

iSO 22000 BELGESİ NASIL ALINIR ^+İSO 22000+ İSO 22000 HACCP FARKI_İSO 22000 BELGESİ NASIL ALINIR İSO 9001 BELGESİ BAŞVURUSU 

 

MESLEKİ YETERLİLİK, SINAV VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİ

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27096_0.html

http://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_sertifika_sorgula

Hangi mesleklerde “Mesleki Yeterlilik belgesi zorunluluğu aranacak? Belgesi olmayanlar için geçiş süreci ne kadar sürecek?

Tebliğin yayım tarihinden itibaren 12 ay içinde bireylerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesini almış olması gerekmektedir.

12 aydan sonra bu Kanunda düzenlenen esaslara göre, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler çalıştırılamaz. 25/05/2015 tarihinde resmi gazetede Bakanlıkça yayımlanan ilk tebliğde yer alan 40 meslek ile başlayan belge zorunluluğunun Kurumca standardı hazırlanmış diğer tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan mesleklerde devam etmesi beklenmektedir.

 

  • Mesleki Eğitimler (MEB Onaylı )
  • Hijyen Eğitimi (MEB Onaylı)
  • Yüksek de Çalışma Eğitimi
  • Yangın Eğitimi
  • İş Makinaları Operatörlük Eğitimleri (TRANSMİKSER FORKLİFT EKSKAVATÖR VB.)
  • SRC Eğitimleri
  • İlk Yardım Eğitimleri
  • Mesleki Danışmanlık Hizmeti

 

İletişim

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.