Hijyen Belgesi Nereden alınır

Hijyen Belgesi Nereden alınır

Hijyen Belgesi Nereden alınır

Hijyen Belgesi Nereden alınır, Türkiye’de özellikle gıda sektöründe yer alan işletmelerde çalışan tüm personel ve iş verenler için hijyen belgesi almak 2013 yılında yapılan değişiklik ile zorunlu hale gelmiştir. Halk Eğitim merkezleri de bu konuda destek vermektedir.
MEB Onaylı olması gereklidir. 8 Saatlik eğitim alınması zorunludur. Milli Eğitim Bakanlık dan onaylı Eğitim Merkezlerin de Hijyen Belgesi alınmaktadır. Hijyen belgesi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Hijyen Belgesi Cezası Ne kadar 

Hijyen belgesi almayan işletmeler, 250 tl ile 1.000 TL arasında alacakları cezalar değişmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından personel başına ceza verilmektedir. Cezaları almamak için Hijyen Belgesi Nereden alınır derseniz LokmanCert Danışmanlık bu konuda size yardımcı olacağız.

Hijyen Belgesi Alacak Perakende İş Kolları ;

Ana dağıtım merkezleri, hazır yemek hizmeti, iş yeri ve kurum yemekhaneleri, restoranlar ve diğer benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler, dükkanlar, toptan satış yerleri, süpermarket dağıtım merkezleri dahil olmak üzere son tüketiciye ait satış ve dağıtım noktasında gıdanın işlenmesi ve muameleye tabi tutulması veya depolanması ve benzeri hizmetlerin verildiği iş yerleri mutlaka MEB onaylı hijyen belgesi almalıdırlar.

 

Organik Tarım Yapıyorsanız ilginizi çekebilir

Organik Tarım

Hijyen Belgesi Eğitimi;

Hijyen belgesi eğitimi ile İşletme de çalışan personellerin Tüm üretim aşamasında karşılaşacakları sorunlar karşısında öneriler ve eğitimler alarak olası bir sağlıksal problem yaşanması da engellenmiş olunur.

Hijyen Belgesi almak neden zorunludur.

Gıda üretimi yapan yerlerde çalışan personellerin sağlık açısından korunmasını sağlamak ve üretimde oluşacak aksaklıklarında önüne geçilmiş olunur ve bu yüzden de kesinlikle işletmeler Hijyen belgesi almak zorunda ve eğitimini de almak zorundadır.

Hijyen Belgesi Doğrulama 

Aldığınız MEB onaylı Hijyen Belgesini doğrulamak için , E-Devlet üzerinden de sorgulayabilirsiniz. E-Devlet üzerinden “Yaygın Eğitim Sertifika Belgesi Sorgulama” şeklinde arama gerçekleştirerek, aldığınız belgeyi sorgulayabilir ve MEB (milli eğitim bakanlığı ) onaylı olup olmadığını öğrenerek ilerde oluşacak mağduriyetlerin de önüne geçmiş olursunuz.

 Hijyen Belgesi Başvuru formu 

Hijyen Belgesi eğitimi alacak personelin kaç kişi olacağını da ileterek yada arayarak bizlere başvurarak formunuzu yollayarak size bu konuda en kısa sürede hizmet vermek isteriz.

İletişim

Leave a Reply

Your email address will not be published.