Baş Denetçi Sertifikası Fiyatları

Baş Denetçi Sertifikası Fiyatları

Baş Denetçi Sertifikası Fiyatları

Baş Denetçi Sertifika fiyatları , Akredite Kuruluşlar arasında farklılık gösterir. Bazı Kalite yönetim Sistem Baş Denetçiliği arasında da fiyat farklılığı vardır.  Örneğin ISO 9001 ile ISO 17025 Baş denetçilik fiyatları arasında fark vardır.

Birde Fiyat farkı IRCA onaylı veya diğer Baş denetçi Belgeler arasında dır. IRCA Baş denetçi Sertifikası daha pahalı iken, diğer Akredite baş denetçilik sertifikaları daha uygun fiyatlıdır.

Aslında sertifikayı hangisinden aldığınız değil önemli olan 20 günlük stajınızı doldurarak kısa sürede baş denetçi olarak atanmanız dır.

Baş Denetçi Nasıl Olunur

Baş Denetçi nasıl Olunur , Bunun Hiç bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum yani en azından daha kolay şekilde baş denetçi nasıl olunur hevesi ile başladığım bu yolda daha kısa sürede  baş denetçi olmak dı niyetim.

Neden diye soracak olursanız eğer arkadaşlar kimisi der ki Irca kimisi der ki yok başka belge alacaksın yok bu geçerlidir yok şu geçerlidir diyerek aslında sizlerin değerli zamanlarını ve paralarını almak dan başka bir şey düşünmediklerinden çok eminim.

Eğer bir belgelendirme firmasında çalışmıyorsanız eğer o belgeyi alsanız dahi o 20 günlük staj artı 15 günlük de gözlemlenecek zaman süresi var buda sizlere arkadaşlar 35 gün adam günü demek oluyor.

35 gün inanın arkadaşlar bazen 3 sene içerisinde dolması gereken o zaman maalesef dolduramayan arkadaşlar var ki onların sayısı da hiç azımsanmayacak derece de arkadaşlar.

İSO belgelerden birini aldığınızda türlü türlü güzel sözler ta ki alana kadar arkadaşlar.Durun daha yeni başlıyoruz İnşallah olacak olan baş denetçi aday adayları.

Ben bu işe başlarken mesleğimin verdiği hırsla da daha fazla araştırma imkanım oldu. 

Harçlıklarınız dan kısarak biriktirilen paralar maalesef ki birilerini sevindirirken birilerini de üzüyor.

Neden derseniz eğer baş denetçilik için başvuran ve belgeyi alan kişi sayısının yalnızca 3 senede her 10 kişiden 1 tanesi baş denetçi olmuş. Bu devletin veri tabanında kayıtlı olan rakamlardan bahsediyorum arkadaşlar sizlere.

Belgeyi aldınız ya arkadaşlar hemen ardından yeni bir belge ihtiyacınız doğar neden ise bak bunu da alırsanız daha donanımlı olursunuz derler ama onu da alsanız değişmez çünkü sizleri ancak aday baş denetçi stajına 9 ay sonra bile çağıran belgelendirme firmaları var.Buda 1 tane stajyer baş denetçi yani kalır size 19 gün stajı arkadaşlar.

Sizlere daha Fazla yardımcı olmak İsterim Bunun İçin de eğitim seti hazırlıyorum ve en kısa sürede sizlerin bilgilerine sunacağız arkadaşlar

Eğitim

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.